Haapsalus saab ‘Kõhule Pai’kõhule pai roosa maja

Haapsalus olen veetnud täitsa arvestatava osa oma elust ja peale keskkooli, kui meri tundus põlvini ja hormoonid möllasid üle pea, ei pakkunud see tol ajal suuresti väljasurnud kuurort mulle midagi ja koos Eestiga sai see mõneks ajaks seljataha jäetud.

Kolm aastat tagasi Haapsalus jalutades avastasin, kui palju see linn on muutunud ja arenenud. Ja eks minu arusaamine endast ja maailmast on samuti teinud läbi korraliku teekonna.

Tundsin, et Haapsalus hing puhkab ja linn sumiseb mõnusalt omas rütmis ja saab väikese energiasüsti pea iga nädalavahetus, kui toimub mõni suurem üritus. Fantastiline tunne oli suvel sooja ilmaga avastada ennast südaööl inimtühjadel tänavatel või hoopis kuuvalgel Väikeses Viigis ujumas.

Linn on palju atraktiivsemeks muutunud ja ettevõtlikud inimesed on vanalinnale elu sisse puhunud, kus on ligi 10 kohvikut 500 meetri peale.

Kuna minu toitumisharjumused on natukene teistsugused ei ole siiani nende söögikohtade menüüd minus just vaimustust tekitanud, aga õnneks on ka see selle suvega muutunud, sest hakkajad inimesed on vanalinnas Beguta Külalistemajas Kalda tn 4. avanud mahekohviku nimega Kõhule Pai.

Perenaiste sõnul on suur osa kasutatavast toorainest mahetoodang ja võimalusel kohalik. Nad ei kasuta valget nisujahu ega rafineeritud suhkrut. Ja mis peamine menüüs on vegantoite!

Iga päev on neil päevapakkumised ning koogivalik on ka muutuv ning sealt leiab ka toorkooke, mida seekord küll kahjuks ei olnud.

See väljast roosa maja on seest väga hubane ja kodune, koos sõbraliku teenindusega.

Ise sai menüüst valitud köögivilja wok, mis oli mõnusalt mahlane ja hästi maitsestatud ning maitstud ka nende taimset burgerit, mis oli väga erinev sellest mida sai hiljuti söödud Vegan Restoran Vs, aga väga hea ja kaks 5 aastast poissi sõid enda omad kiirelt ära, kuigi need “lagunesid” päris kiirelt ära.

Kõhule Pai on lahti hommikul 8st õhtul 8ni, kuigi nädalavahetusel võiks see suvel kauem lahti olla. Heameelega prooviks õhtul peale mõnda kontserti nende menüüs olevaid kodumaiseid käsitööõllesid, välismaiseid ökoõllesid ja Itaalia ökoveine.

Hetkel õues istumise võimalust ei olnud, aga väljas pandi tänavaplaate ja ma usun, et sinna tulevad lauad ja mugavad toolid.

Menüüs oli palju põnevat mida proovida ja ise võtan kindlasti selle menüü uuesti lahti juba paari nädala pärast.

Usun, et nad on eeskujuks oma paindliku menüüga ka teistele ja kui Sul seni pole olnud plaanis Haapsalut see suvi külastada, siis Kõhule Pai mahekohvik on kindlasti üks hea põhjus, miks see sõit ette võtta.

Kõhule Pai Facebookis koos nende kontakt info ja päevapakkumistega.

kõhule pai menüü wok burger kõhule pai

 Kirjutas: - 01.07.2014


Lisa kommentaar (Sinu email ei jää teistele näha):


Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Ole esimene, kes kuuleb uutest toodetest, retseptidest ja blogipostitustest

Liitu uudiskirjaga:


2018 © SunBite.ee poodi haldab OÜ Knol, Vabaõhumuuseumi tee 4A, Tallinn - pood@sunbite.ee