inkamari

Inkamari mahe 750 g

18.87 €

Tasuta transport (Smartpost) al. 45 EUR ostusummast!
Kaup kätte 1-3 tööpäevaga peale arve tasumist.

Füüsal ehk inkamari on maavitsaliste sugukonda kuuluv rohttaimede perekond, pärit Lõuna-Ameerikast, mida saab ka edukalt meil näiteks kasvuhoones kasvatada.

Inkamarjades sisalduvad polüfenoolid ja karotenoidid on tuntud oma põletikuvastase toime poolest ja seeläbi abiks südameprobleemidega inimestele, mõjudes lisaks organismile stressi alandavalt ja üldtugevdavalt. Flavonoidide sisaldus teeb marjadest ka loodusliku rahusti, aidates ära hoida ka juuste hallinemist ja langemist.

Inkamarjades olev pektiin aitab reguleerida toidu ringlust seedetraktis, alandades kolestorooli taset ja normaliseerides veresuhkru taset. See teeb inkamarjad väga sobilikuks valikuks diabeetikute.

Lisaks võib tänu uriinieristust soodustavatele omadustele marjadest olla abi eesnäärme probleemide puhul.

Inkamarjad sisaldavad A- ja C-vitamiini ning ka olulisi B-grupi vitamiine koos B12 vitamiiniga, mida esineb marjades väga harva. Juhul, kui Sa oled taimetoitlane, siis on tähtis meeles pidada, et inkamarjadest Sa ei saa kindlasti omale vajalikku kogust ja õiget B12 vitamiini. Selleks sobivad kindlasti paremini B12ga rikastatud toidud nagu erinevad taimsed piimad, maitsepärm ja spetsiaalsed vitamiinid.

Lisaks leiab marjadest ka natukene kaltsiumi ja fosforit.

Selleks, et saada 1kg kuivatatud inkamarju läheb vaja umbes 5.5kg värskeid marju.
Päevane soovitatav kogus on 20-25g ja marju võib süüa omale sobivalt kas niisama või lisada pudrule, kookidesse, smuutidesse jm.

100g kuivatatud inkamarju sisaldab:

3,4 g valku
7 g rasva
49 g süsivesikuid
253 kcal toiduenergiat

Sellel tootel Euroopa Liidu mahetoote sertifikaat EE-ÖKO-02
Päritolumaa: Peruu
Kaal: 500 g
Taassuletavas pakendis2018 © SunBite.ee poodi haldab OÜ Knol, Vabaõhumuuseumi tee 4A, Tallinn - pood@sunbite.ee